Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Пари Сен Жермен разгроми Монпелие, Неймар с дубъл

Френският град Пари Сен Жермен стартира с гръмка победа сезина в Лига 1. Парижани разгромиха у дома Монпелие с 5:2. Над всички беше бразилската мегазвезда Неймар, който се отчете с две попадения.

Новият наставник на ПСЖ Кристоф Галтие заложи на схема 3-4-1-2, като даде централна позиция на аржентинския ас Лионел Меси. Отбраната на Монпелие определено не се справи с предизвикателствата на “Парк де Пренс”.

В края на първото полувреме Фалайе Сако си наниза автогол. В 43-ата минута Неймар от дузпа откри головата си сметка. Малко след началото на втората част бразилецът вкара за 3:0.

Парижани намалиха оборотите, което доведе до намаляване на резултата. Уахби Хазри вкара за 3:1, но парижани отвърнаха мощно с голове на Килиан Мбапе в 69-ата и привлеченият от Лил Ренато Санчес в 88-ата. В самия край на мача Енцо Чато вкара втори гол за Монпелие.