ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Специя надви Емполи, но без Петко Христов

Гол на нападателя Мбала Нзола осигури победен старт на Специя в Серия "А". Отборът на Петко Христов надви с 1:0 гостуващия Емполи, срещу който направи две равенства през миналия сезон. Българският национал беше в групата за мача, но остана на резервната скамейка.

И двата тима излязоха водени от нови треньори. Лука Готи не можеше да разчита на доста титуляри поради контузии, но въпреки това Специя се пребори за трите точки. Емполи създаде повече положения, но нито едно от тях не се превърна в гол.

Матия Дестро можеше да открие в полза на гостите от Тоскана, но вратарят Бартломей Драговски излезе и предотврати сигурен гол. По-късно полският страж спаси и удар от няколко метра на Лиъм Хендерсън, а пред другата врата Матия Калдара стреля с глава в аут.

В 36-ата минута Симоне Бастони пусна хитър извеждащ пас към Нзола, който показа скоростта си и провря топката между краката на вратаря на Емполи Гулиелмо Викарио.

През второто полувреме гостите взеха инициативата. Отново Дестро и Хендерсън пропуснаха от удобни позиции, а Специя почти не поглеждаше напред. В последните минути имаше сериозно напрежение пред вратата на Драговски, но той парира удар на Сам Ламерс, а Разван Марин пропиля последния шанс за Емполи, стреляйки високо в аут.

Снимки: Gettyimages