Карнобат разби Верея пред погледа на Бербатов

Изключителен футболен празник се състоя на стадион „Ганчо Хардалов“ в Карнобат, където 500 зрители посрещнаха футболната легенда и кандидат за президент на БФС Димитър Бербатов, минути преди началото на срещата от 2-ри кръг на Югоизточна Трета лига между Карнобат и „Верея /Стара Загора/, която домакините спечелиха убедително с 4:0. Както е известно, Карнобат е сред отборите, който публично обяви подкрепата си за Димитър Бербатов за президент на БФС, а същевременно визитата му в Карнобат бе разчетена от местните като жест на уважение към клуба. Легендарният нападател се снима с цялата детско-юношеска школа на Карнобат и фенове, отдели внимание и на всеки, пожелал автограф. Бившият голмайстор на Манчестър Юнайтед получи подарък от президента на Карнобат Теодор Иванов – фланелка с № 9 от новата спортна екипировка на клуба.

Домакините вкараха 3 гола през първата част, а през второто полувреме отбелязаха веднъж, удариха и греда чрез Ненко Петров, а стражът Роман Васенев, който се завърна в отбора след престой в „Созопол“, хвана по блестящ начин дузпа, пропусната от Георги Койчев. Денислав Вълчев удари греда за „Верея“. За 1:0 реализира Богослав Петков в 13-та минута, който оползотвори пред голлинията подаване отдясно на Ивайло Стойчев. Именно Стойчев отбеляза за 2:0 само две минути по-късно, след извеждащ пас от Валентин Иванов. За класическото 3:0 покачи Стилиян Станчев с глава в 39-та минута, когато засече центриране от корнер на Валентин Иванов. Крайното 4:0 оформи Въльо Стойков след комбинация с Ненко Петров в 90-та минута.