Изстрадана радост за Сао Пауло

Сао Пауло се класира за полуфиналите на Копа Судамерикана. "Трикольорите" елиминираха след изпълнение на дузпи друг бразилски клуб - Сеара. В редовното време Сао Пауло загуби с 1:2 и общият резултат от двата мача стана 2:2. По регламент веднага се пристъпи към изпълнение на наказателни удари, а там футболистите на Рожерио Сени бяха по-точни.

Сеара излезе в двубоя след серия от разочароващи резултати, но успя да поведе с единствения си точен изстрел преди почивката. Той бе на Стивън Мендоса в 44-ата минута с глава. При изстрела на опитния нападател топката първо срещна десния страничен стълб и след това премина голлинията.

Преди това попадение на Сеара беше отменено заради засада, а домакините пропуснаха и още две добри възможности да излязат напред в резултата. Съдията пък вдигна само 3 жълти картона, въпреки че футболистите на двата отбора извършиха една дузина груби нарушения.

В 54-ата минута Джонатан Калери изведе в наказателното поле Игор Игор Винисиуес де Соуза и той промуши топката между краката на стража Риеди. Отговорът на Сара дойде много бързо и Гилерме Кастильо се разписа за 2:1 с далечен удар, който завари неподготвен вратаря на САо Пауло Фелипе Алвеш.

До края на редовното време не се случи нищо интересно, а дузпите започнаха с пропуск именно на голмайстора Кастильо. Малко по-късно обаче Винисиус де Соуза уцели гредата. При петото изпълнение за Сеара Винисус не уцели вратата. Последва пропуск и на Игор Гомеш от Сао Пауло. Фернандо Собрал от Сеара също се провали, а Патрик прати топката в мрежата и класира Сао Пауло за полуфиналите, където съперник на "трикольорите" ще е Атлетико ГО.