Хамбургер записа първа домакинска победа през сезона

Един от фаворитите за влизане в Бундеслигата Хамбургер ШФ записа първия си домакински успех през сезона, след като спечели с 1:0 срещу гостуващия Хайденхайм в двубоя помежду им от третия кръг на местната втора дивизия.

Победният гол в мача дойде в 42-ата минута, когато централният нападател Роберт Глатцел беше точен с глава след центриране на Миро Мухайм. Успехът на домакините можеше да бъде и по-изразителен, но след почивката те пропуснаха поне три сериозни положения за ново попадение. Все пак те събраха шест точки и се настаниха на четвъртата позиция в класирането точно след днешния си противник, който със същия актив, но и малко по-добра голова разлика.

По същото време се изиграха още два мача от Втора Бундеслига. Падерборн надви Хановер 96 като домакин с 4:2, а Ян Регенсбург стигна само до нулево реми срещу Нюрнберг на своя стадион.

Снимки: Imago