Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Леклер за следващите задачи на Ферари

Шарл Леклер коментира в началото на лятната пауза във Формула 1 непосредствените задачи пред Ферари в последните 9 старта за сезона и обясни, че битката за титлата не е сред тях, тъй като преди това пилотите и Скудерията трябва да свършат много работа и едва тогава да се целят във върха на класирането.

В Унгария Ферари и Леклер пропуснаха сериозен шанс да намалят аванса на Макс Верстапен в класирането. Карлос Сайнц и Леклер стартираха втори и трети, а Макс - едва 10-и. На финала Верстапен спечели, а Сайнц и Леклер завършиха 4-и и 6-и след странни стратегически решения от бокса на Скудерията, свързани с избора на гуми.

През този сезон Леклер спечели 7 квалификации от 13 опита, но има само 3 победи.

Доктор Марко съжали Ферари

“Преди да мислим за шампионата, ние като отбор трябва да разберем какво трябва да направим, за да се представяме по-добре - обясни Шарл. - В последните няколко години Ферари постигна невероятен прогрес. Но от друга страна, трябва да направим още една стъпка напред в представянето си, работим по този въпрос.”

Биното: Няма нужда от промени във Ферари

След финала в Унгария Леклер упрекна Ферари за грешката в стратегията, като обясни, че е искал да кара по-дълго със средно твърдите гуми, с които водеше в състезанието, а вместо това беше повикан в бокса за твърди сликове, с които губеше по над 1 секунда на обиколка и Верстапен бързо го застигна и го изпревари.