Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Макаби (Хайфа) отново вкара четири гола и може да се подготвя за плейофите на ШЛ

Макаби (Хайфа) изглежда като почти сигурен участник в плейофите на Шампионската лига. Израелският първенец разби с 4:0 гостуващия шампион на Кипър Аполон (Лимасол) в първия двубой помежду им от третия квалификационен кръг на турнира. В предишния си мач в ШЛ „зелените“ отново спечелиха с 4:0, но над гръцкия шампион Олимпиакос. Българският халф на тима от Острова на Афродита Илиан Илиев не игра тази вечер поради контузия.

Позор за Олимпиакос

Резултатът беше открит с автогол на Матийо Пейберне в 38-ата минута. Останалите три попадения на домакините дойдоха след почивката. В 54-ата минута Али Мохамед Ел Фазаз удвои преднината на своя тим. В 61-ата минута кипърците останаха с човек по-малко, след като централният защитник Вукашин Йованович беше изгонен от игра. Ел Фазаз веднага се възползва от това и само две минути по-късно отбеляза втория си гол в мача. В 79-ата минута дойде ред и на централния нападател Франдзи Пиерот да се разпише, като неговото попадение се оказа и последното в срещата.

Реваншът е на 9 август (вторник) в Лимасол от 20:00 часа българско време. Освен ако не допусне голяма изненада, в следващия кръг Макаби ще се изправи срещу победителя от двойката Цървена звезда (Сърбия) – Пюник (Армения).