Позор за Олимпиакос

Олимпиакос няма да играе в Шампионската лига за втора поредна година. След като през миналия сезон отпадна от Лудогорец, сега гръцкият гранд се провали срещу Макаби (Хайфа). Тимът от Пирея регистрира един от най-срамните резултати в историята си - 0:4 у дома, и ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа, където му предстоят мачове за влизане в групите със Слован (Братислава).

Преди седмица Олимпиакос водеше до последните секунди в Хайфа, но изпусна победата. Реваншът се разви кошмарно за отбора на Педро Мартинш. Още в 5-ата минута Тярон Чери откри от пряк свободен удар и усложни задачата на домакините. Те доминираха до почивката, но гол на Андреас Бухалакис беше отменен заради игра с ръка.

Контрите на Макаби продължиха да са все така опасни и през второто полувреме. В 61-ата минута Францди Пиеро скочи най-високо в наказателното поле след центриране на Долев Хазиза и удвои преднината на израелците. Само 4 минути по-късно самият Пиеро вкара с глава трети гол за Макаби

Футболистите на Олимпиакос бяха в тотален шок и завършиха мача с един-единствен удар в очертанията на противниковата врата. В 87-ата минута те получиха още един гол, дело на Мохамед Абу Фани. Съперник на Макаби (Хайфа) в третия предварителен кръг на Шампионската лига ще е Аполон (Лимасол) на Илиан Илиев.