Бодьо/Глимт гледа към мачовете с Лудогорец или Динамо (З) след погром над Жалгирис

Бодьо/Глимт направи огромна крачка към класирането за плейофите на Шампионската лига. Норвежкият шампион спечели днешното си домакинство на литовския първенец Жалгирис с категоричното 5:0 в първия мач помежду им от третия квалификационен кръг на турнира. Крайният победител от тази двойка в следващия кръг може да се изправи срещу родния шампион Лудогорец, ако разградчани преодолеят пасива си от 1:2 и отстранят Динамо (Загреб).

Жребият отреди: кошмар на ЦСКА - София и Рома чака Лудогорец в плейофа за ШЛ

Головата фиеста за норвежците започна в 33-ата минута, когато Хюго Ветлесен беше точен от дузпа, отсъдена за фал на Жоел Бопесу срещу Амал Пелегрино. Само три минути по-късно те отнеха топката от съперников играч и организираха атака, която Пелегрино завърши по красив начин за 2:0. В 58-ата минута именно крилото асистира на Ларс-Йорген Салвесен за дебютния му гол с екипа на тима. В 61-ата минута Мариус Хьолбратен покачи резултата на 4:0 с попадението си след изпълнение на корнер. Малко след това Жоел Мвука можеше да отбележи пети гол за отбора, но гредата му попречи да го направи. Все пак се стигна и до такова попадение, но едва в добавеното време, когато се разписа и резервата Рунар Еспейорд.

Реваншът е на 9 август (вторник) във Вилнюс от 19:00 часа българско време.

Снимки: Imago