Прекратиха контрола в Нови пазар

1:1 завърши контролата в Нови пазар между местния Ботев и шампиона на разградската областна група Адаспорт (Острово). Гостите откриха резултата в 70-ата минута. Домакините изравниха след десетина минути. Срещата беше прекратена в 85-ата минута по настояване на Йордан Миленов, президент и капитан на Ботев.

„Съжалявам, че въобще се съгласихме да играем с този отбор. Към края на първото полувреме техен футболист влезе зверски с двата крака в глезена на нашия 19-годишен вратар Живко Вълчев. Резултатът – в момента момчето е в болницата в Шумен и дано контузията да не е много тежка. В 55-ата минута нападателят ни Димитър Димитров беше жестоко изритан в прасеца от противников играч и принудително напусна терена. Това бяха само най-покъртителните инциденти. Кулминацията на глупостта беше в 85-ата минута, когато състезател на гостите взе топката за да не изпълним фаул и дори замахна да я хвърли по наш футболист. Това доведе до спречкане между играчи на двата отбора. Тогава влязох на терена, помолих съдията да прекрати мача и той го направи“, коментира Миленов пред Sportal.bg.