Милан разби австрийци с пет гола

Милан направи най-силния си двубой от своята предсезонна подготовка до момента, след като разби австрийския Волфсбергер с 5:0 в третата си лятна контрола, която се игра в Клагенфурт. Преди това “росонерите” спечелиха с 2:1 над германския Кьолн и загубиха с 2:3 от унгарския Залаегерсег.

Италианският шампион излезе в състав, много близък до най-силния си, и това даде нужния резултат. Въпреки това до първия гол се стигна чак в 39-ата минута, когато капитанът Давиде Калабрия пусна чудесен прехвърлящ пас към Рафаел Леао, който на свой ред прехвърли вратаря със свой удар. Само две минути по-късно Анте Ребич също се разписа след асистенция на Ясин Адли. В 57-ата минута Тео Ернандес се възполва от грешка в противниковата защита и подаде топката на Жуниор Месиас, който отбеляза третото попадение в мача. Три минути по-късно Адли също прати топката в противниковата мрежа с добавка след избит удар на Алексис Салемакерс. Веднага след това Стефано Пиоли предприе редица смени и неговият тим вкара само още един гол до мача. Това стана в 66-ата минута, когато при изпълнение на корнер топката стигна до Фоде Бало-Туре, който центрира, а Матео Габия оформи крайния резултат с глава.

Следващата контрола на Милан е срещу френския Марсилия в неделя.

Снимки: Imago