Илиан Илиев: ЦСКА бе в тотална безизходица, не ни достигна манталитет

Наставникът на Черно море Илиан Илиев похвали футболистите си за желанието и себераздаването срещу ЦСКА - София, но допълни, че на отбора не му достига манталитет, за да спечели мача, който завърши 1:0 в полза на "червените".

Дебютен гол на младок изравни ЦСКА - София на върха с Лудогорец

“Не ни достигна манталитет. Точно когато ЦСКА бе в тотална безизходица какво да прави на терена, допуснахме това попадение от статично положение. В моменти като този, петнайсетина минути преди края, точно тогава трябваше да натиснем, а стана обратното.

В офанзивен план бяхме лимитирани откъм централен нападател поради контузии. През първото полувреме ЦСКА ни изненада с директния футбол и дългите топки. През второто - равностойни.

Всеки един футболист ни липсва. Като видяхме състава на ЦСКА, знаехме, че ще е повече битка. Вкараха трима дефанзивни халфа. Трябваше да задържаме повече топката, не успяхме.

Всички голове, които ЦСКА е вкарал, само един не е от статично положение. Изпълняват ги добре.

От желанието и себераздаването сме доволни. В момента, в който видим, че ЦСКА няма идея как да стигне до вратата, трябва да го използваме. А не да чакаме да свърши мача”, каза Илиан Илиев, след което коментира и следващия двубой на неговия тим, който е срещу Левски.

“Очаквам да ни се възстановят контузените хора, а след това ще мислим и за мача с Левски. Ще има хубава атмосфера”, сигорен е треньор №1 на България за 2021 година.

Снимки: Борислав Цветанов