Според Розберг Шумахер не е готов да се състезава за топ отбор във Формула 1

В последните три състезателни уикенда Мик Шумахер демонстрира напредък в своето представяне, като единствено техническите проблеми в Канада го спряха от това, да има три поредни състезания, в които да спечели точки.

Дори и това обаче не е достатъчно да убеди световният шампион за 2016 година Нико Розберг, че той е готов да се състезава в голям отбор в челото на колоната. Самият Розберг си партнира с бащата на Мик – Михаел при завръщането на седемкратния шампион във Формула 1 с Мерцедес между 2010 и 2012.

„Мик имаше няколко тежки седмици и се радвам, че сега той има напредък. Формула 1 се движи много бързо. Той трябваше да понесе много критики. Сега, когато отворя вестниците не виждам никакви критики по негов адрес.

От Ред Бул следят прогреса на Шумахер

„Това е лудото нещо на нашия спорт, но това е хубавото за Мик. Психологически това е много важно за него, защото той ще може да влезе в позитивна тенденция, която ще му е от полза в следващите състезания“, каза Розберг пред Eurosport.

„Според мен обаче той има нужда от още време, за да се развие. Последните състезания показаха това. Затова ще е логично за него да изчака малко, преди да премине в топ отбор. Видяхме това с Джордж Ръсел, който кара за Уилямс три години и се подготви перфектно за преминаването си в Мерцедес. Няма нужда да се прибързва“, добави световният шампион за 2016 година.

Щайнер говори за бъдещето на Шумахер в Хаас

След като спечели точки в състезания във Великобритания и Австрия Шумахер се изкачи до 15-то място в класирането при пилотите с актив от 12 пункта и пасив от 10 спрямо съотборника си Кевин Магнусен. Самият Магнусен също влезе в топ 10 в последните два старта, което пък помогна на Хаас да спечели две позиции в конструкторския шампионат.

Пълно класиране при пилотите във Формула 1 след Гран При на Австрия

Преди началото на втората половина на сезона американският тим заема седмото място в класирането при отборите с 34 точки и изоставане от 17 спрямо Алфа Ромео, който е шести.

Снимки: Gettyimages