Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Щайнер говори за бъдещето на Шумахер в Хаас

Мик Шумахер спечели своите първи точки във Формула 1 с осмото си място в надпреварата за Гран При на Великобритания. Само седмица по-късно германецът подобри това си постижение, след като финишира шести в Австрия след едно много силно каране по време на целия уикенд на „Ред Бул Ринг“.

Този възход в представянето на сина на седемкратният световен шампион Михаел Шумахер не остана незабелязан от ръковдителя на Хаас Гюнтер Щайнер. Той похвали своя пилот, но заяви, че очаква тази позитивна тенденция да продължи и във втората половина на сезона.

От Хаас обясниха как напредват, без да подобряват колата си

„Всеки трябва да се докаже, а в момента той прави точно това. Надявам се той да се подобри още, защото ние като отбор имаме нужда от това, имаме нуждата да печелим точки.

„Какво означава това за бъдещето му? Все още не знае, рано е да се говори за бъдещето. Все още не сме решили за пилотите, както знаете никога не сме го правили преди лятната пауза. Ще решим след нея, но не знам какви са неговите планове“, каза Щайнер.

От Ред Бул следят прогреса на Шумахер

След двете си влизания в точките в последните две състезания Шумахер се изкачи до 15-то място в класирането при пилотите с актив от 12 пункта, с 10 по-малко от съотборника му Кевин Магнусен, който завърши зад германеца и на „Силвъсртоун“, и на „Ред Бул Ринг“. И в двете състезания и двамата бяха в топ 10, което помогна на Хаас да се придвижи с две места напред в конструкторския шампионат, в който заема седмата позиция с 34 точки.

Снимки: Gettyimages