Драма с дузпи изхвърли шампиона на Румъния от ШЛ

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж претърпя сериозен крах в Шампионската лига. "Железничарите" отпаднаха още в първия предварителен кръг на турнира след загуба с дузпи в реванша с Пюник (Ереван). Първата среща в Армения бе завършила 0:0, а в реванша днес двата тима първи си отбелязаха по един гол в редавните 90 минути, а след това и още по един в продълженията за 2:2. Така се стигна до рулетката на дузпите, където гостите показаха по-здрави нерви и се класираха напред в турнира.

Мачът тръгна повече от добре за ЧФР Клуж, който поведе още в 6-ата минута на двубоя с гол на Нана Боатенг. Пюник обаче не се предаде и успя минута преди края на срещата да стигне до изравняване с попадине на Зоран Гаич.

Драмата продължи и в продълженията. Домакините си върнаха преднината в 94-тата минута чрез Клаудио Петрила. След това обаче Оганес Арутюнян пропусна дузпа за гостите в 108-ата минута, а в 119-ата отново Гаич вкара за 2:2 и докара мача до дузпи.

Там Марко Дуганджич, Андрей Бурка и Карло Мухар реализираха от бялата точка за ЧФР Клуж, но Клаудио Петрила и Камора пропуснаха да се разпишат. За сметка на това всички изпълнители на Пюник реализираха своите удари и с 4:3 арменците спечелиха надстрелването.

Така Пюник ще играе във втория предварителен кръг на Шампионската лига, а там негов съперник ще бъде Дюделанж.