Академик (Свищов) подчини Етър II с дузпа

Академик се наложи с 1:0 над втория отбор на Етър (Велико Търново) в приятелска среща, играна в Свищов. Димитър Костадинов беше фаулиран в 40-ата минута и капитана Иван Ганев вкара дузпата. Стана равностоен, динамичен и коректен двубой. Малките „боляри“ пропуснаха да открият резултата в 32-ата минута когато свищовския страж изби удар с глава отблизо на Калоян Ненчев. Малко след това Александър Стоянов пропусна да вкара за „студентите“ заради точна намеса на търновския вратар. Десетина минути след почивката украинеца Максим Киров излезе сам срещу вратаря на Академик, но не успя да го преодолее. Още атаки имаше в двете посоки, но грешки в последния пас не позволиха развитието им до попадение. Всичките футболисти от двата отбора взеха участие в срещата – 20 от Академик и 21 от дубъла на Етър.