Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Академик (Свищов) започна контролите с победа

Академик (Свищов) надви в Полски Тръмбеш местния Янтра с 3:2 в приятелска среща. Стана равностоен мач с атаки към двете врати. До средата на първата част беше доста интересно. Домакините започнаха вихрено и в началните десетина минути Георги Иванов, Калоян Илиев и Ростислав Данчев застрашиха противниковата врата. Младият тим на „студентите“ не се смути и отвърна в 13-ата минута. Тогава Димитър Костадинов стреля от границата на наказателното поле, вратаря изби, но след добавката на Александър Стоянов топката спря в мрежата. При поредна контраатака на Янтра, Георги Иванов се откъсна и прехвърли свищовския страж в 18-ата минута за 1:1. В 22-ата обаче Костадинов нахлу и беше спрян с нарушение, а свищовския капитан Иван Ганев вкара дузпата – 1:2. Костадинов се прояви и десетина минути след почивката, когато завърши дрибъл с неспасяем удар. Малко преди края Ганев фаулира Тони Маречков и Пламен Иванов беше точен от дузпа за окончателното 2:3.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!