Спартак (Плевен) обърна Дунав в контрола

Спартак надви Дунав (Русе) с 2:1 в приятелска среща, играна на стадион „Плевен“. Имаше още голови възможности пред двете врати. Кристиан Тасков надигра съперник, центрира и Йордан Димитров отблизо даде преднина на гостите в средата на първото полувреме. Домакините също имаха шанс за попадение до почивката. След нея бяха по-активния отбор. След изпълнение на корнер в 48-ата минута, топката беше продължена от съотборник към Преслав Антонов, който изравни. Той осигури успеха 20 минути по-късно, когато беше изведен срещу русенския вратар, финтира го и насочи топката в мрежата му. В 85-ата минута, „драконите“ поискаха дузпа за нарушение срещу Йордан Димитров, но рефера остана безмълвен.