Бразилия - Япония е дебрито на 1/4-финалите във финалите на Лигата на нациите 🏐

След като бяха изиграни всички двубои от груповата фаза на Лигата на нациите при жените, станаха ясни всички 1/4-финалисти в надпреварата.

Двубоите от следващата фаза ще се проведат в Анкара (Турция) от 13 до 17 юли.

Първите сблъсъци, които ще определят участниците на полуфиналите, ще се изиграят на 13 и 14 юли (сряда и четвъртък).

Лидерът в класирането САЩ (11 победи от 12 мача) ще срещне завършилия шести отбор на Сърбия (8 победи, 4 загуби), домакините от Турция, приключили на седма позиция ще се изправят срещу осмия Тайланд (записал най-доброто си класиране в Лигата до момента).

Европейският шампион Италия, който приключи на трета позиция с 10 победи и 2 загуби, излиза срещу Китай, а втория в подреждането Бразилия среща петия Япония.

България бе на 3 точки и 1 победа от участие на финалите в Лигата на нациите в Анкара

Българските волейболистки запазиха мястото си в Лигата на нациите и през следващия сезон, след като записаха победа с 3:1 гейма над Полша в последния си двубой.