Ще успее ли Сайнц да превърне първия си полпозишън в победа?

За първи път в своята кариера Карлос Сайнц ще стартира състезание от Формула 1 от полпозишъна, който той си спечели вчера по време на квалификацията за Гран При на Великобритания. Стартът на „Силвъртоун“ по-късно днес ще бъде юбилеен, 150-ти за испанеца в спорта, а в него той ще преследва първата си победа.

Страхотен Карлос Сайнц тръгва първи на „Силвърстоун“

За да стигне до нея обаче той ще трябва да удържи зад себе си световния шампион Макс Верстапен, който вече има шест успеха през 2022 година и държи преднина от 46 точки на върха в генералното класиране преди съотборника си Серхио Перес. Мексиканецът ще потегли четвърти на „Силвъртоун“, а между него и Верстапен на третото място ще се нареди Шарл Леклер, който е трети в класирането при пилотите с пасив от 49 пункта спрямо Верстапен.

Както и във всеки един старт от началото на годината пилотите на Ред Бул и Ферари са ясните фаворити за победата. Техните проблеми с надеждността обаче дават надежди и на другите тимове да се борят за успеха по-късно днес, а на такива ще се надяват най-вече двамата британци Люис Хамилтън и Ландо Норис. Те ще стартират пети и шести днес, а Хамилтън ще преследва своята рекордна девета победа в домашното си състезание.

Коя е най-добрата стратегия за днес?

Зад тях на четвъртата редица на старта ще се наредят Фернандо Алонсо и третият британец Джордж Ръсел, а в дъното на топ 10 на старта ще застанат Гуаню Джоу и Никола Латифи. За Латифи вчерашната квалификация бе изключително силна, тъй като в нея той не само за първи път излезе от първата ѝ фаза, но след това и за първи път през годината класира кола на Уилямс за решителния сегмент.

Надпреварата за Гран При на Великобритания, десети кръг за сезон 2022 във Формула 1, започва в 17:00 часа днес и ще може да бъде следена на живо със Sportal.bg.