Добруджа победи румънци в голово шоу, Орела: „Много полезна проверка“

Добруджа надигра като гост Аксиополис с 5:4 в приятелска среща, играна в румънския град Черна вода. Българският тим контролираше събитията на терена и пропусна да бие с разлика тима на домакините, воден от бившия голмайстор на добричкия тим Петре Григораш. Денислав Ангелов откри резултата в 27-ата минута. 180 секунди по-късно Андриян Димитров пропусна да удвои от дузпа. Това обаче стори Божидар Чуканов към края на полувремето за 0:2. При този резултат съперниците се оттеглиха на почивка. Домакините върнаха интригата с попадение от дузпа в начало на втората част. След това обаче с два нови гола Денислав Ангелов оформи своя хеттрик. Селекцията на Григораш не се предаде и отново се върна в мача – 3:4. Андриян Димитров обаче също се разписа. Последното попадение падна от фаул за окончателното 4:5. В края Стефан Статев уцели гредата от фаул.

Добруджа почти приключи със селекцията

„Мачът се превърна в празник за града. На трибуните имаше на хиляда зрители. Много полезна проверка за нас. Победихме добър отбор. Доволен съм от представянето ни в атака, въпреки че пропуснахме да вкараме още толкова. Имам забележки към играта ни в защита. Четирите гола в нашата врата са резултат не само на грешки, но и на многото смени и експериментите, които извърших. Например заложих на Ивайло Лазаров и Мирослав Начев като двойка в центъра на отбраната“, коментира пред Sportal.bg старши треньора на добричкия тим Атанас Атанасов.