Пореден силен мач за ЦСКА 1948, "червените" удариха Академия Пандев

Отборът на ЦСКА 1948, воден от наставника Любослав Пенев, надви Академия Пандев с 3:1 на терените на “Евима” в Банско. Октавио Мантека (10) беше точен за червените през първото полувреме, а Александър Колев (59) удвои. Митровски (69) върна едно попадение за северномакедонците. Георги Русев (87) оформи крайния резултат след хубав удар с глава. През целия мач футболистите на ЦСКА 1948 бяха по-активни от своя опонент и създадоха доста голови положения. Контролата беше излъчена пряко по Sportal TV и на Sportal.bg

Още във втората минута на срещата удар на Александър Колев от близка дистанция беше отразен от стража Йовановски. В 10-ата минута ЦСКА 1948 поведе в резултата с хубав гол на Октавио Мантека. Бразилецът намери добре топката от границата на наказателното поле и направи безпомощен вратаря Йовановски.

В 17-ата минута опасен удар на Джонатан беше отразен с вещина от стража на Академия Пандев.

В 24-ата минута и Наумов трябваше да се намесва след удар на Гьоргьевски. Четири минути по-късно Александър Колев се извиси във въздуха след центриране от десния фланг, но не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.

В 31-ата минута Денислав Александров направи сериозен пропуск. Марио Топузов качи топката на главата на своя съотборник, който беше напълно свободен, но пропусна от удобна позиция. Секунди по-късно два удара на Джонатан бяха блокирани, единият от които бе спрян на голлинията.

В 33-ата минута техничен удар на Октавио Мантека беше отразен с плонж от Йовановски. В 37-ата минута вратарят на северномакедонския тим отново трябваше да се намесва. Джонатан изскочи сам срещу него, но стражът се намеси добре.

През второто полувреме ЦСКА 1948 оползотвори по-добрите си действия с втори гол във вратата на Академия Пандев. Страхотна контраатака, започната от Ангел Бастунов, завърши с ново попадение на Александър Колев в контролите. Бастунов намери Марио Топузов вляво, а крилото на "червените" подаде успореден на голлинията пас по земя, който Колев превърна в гол.

В 66-ата минута изстрел на Марио Топузов в близкия ъгъл беше блокиран от вратаря. В 69-ата минута Академия Пандев върна един гол чрез Митровски. Нападателят на северномакедонците беше изпуснат от защитата на "червено" и останал очи в очи с Генадий Ганев, преодоля влезлия от резервната скамейка страж.

В 73-ата минута Георги Русев влезе остро в наказателното поле, залъга двама защитници и успя да насочи удара си в обратния ъгъл на вратата. Стражът на Академия Пандев успя да избие в корнер със сетни сили. В 79-ата минута изключително силен шут на Ивайло Чочев беше избит в ъглов удар.

В 87-ата минута Георги Русев заби топката с глава в мрежата на Академия Пандев след страхотно центриране на Александър Александров.

ЦСКА 1948 - АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ 3:1
1:0 Октавио Мантека (10)
2:0 Александър Колев (59)
2:1 Митровски (69)
3:1 Георги Русев (87)

Стартови състави:

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 3. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 15. Александър Александров, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 6. Карлос Охене, 58. Октавио Мантека, 7. Марио Топузов, 11. Денислав Александорв, 9. Александър Колев;

АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ: 12. Йовановски, 15. Йокович, 4. Димов, 5. Илиев, 20. Ивановски, 11 Маронг, 22. Томовски, 30. Шарковски, 10. Велиновски, 9. Гьоргьевски, 21. Митровски;