Жирона достигна последното стъпало преди Ла Лига

Жирона направи нова крачка към завръщането си в Ла Лига. Отборът на Мичел спечели с 2:0 след продължения полуфиналния реванш с Ейбар и вече е на финала. Така бе заличена загубата с 0:1 в първия двубой и общият резултат стана 2:1 в полза на Жирона, който продължава напред.

Гостите поведоха още в 1-ата минута с гол на Борха Гарсия, като този резултат се запази до края на редовното време и се наложи да се играят продължения.

В тях каталунците стигнаха до втори гол чрез ветерана Кристиан Стуани в 91-ата минута, който се оказа и победен.

Така Жирона се класира за финалния бараж за влизане в Ла Лига, а съперникът му там ще бъде Тенерифе, който елиминира Лас Палмас. Победителят отново ще бъде определен в два мача на разменено гостуване на 11 и 19 юни. Жирона ще домакинства в първата среща, а Тенерифе - във втората.