Людмил Хаджисотиров: Ще става все по-трудно

Наставникът на устремилия се към требъл отбор на Рилски спортист - Людмил Хаджисотиров, говори пред колегите от Max Sport 2 след победата над Балкан със 78:69 в мач №1 от финалната серия за шампионската титла в българския баскетбол. Ето какво каза треньорът на самоковци:

Рилски нанесе първия удар в серията с Балкан чрез изригване на Павлин Иванов

“През второто полувреме играхме по-добра защита, особено в последната четвърт, в която ни вкараха само 12 точки. Имаше ръжда в нашите играчи, защото не бяхме играли от две седмици. Това ни изкара от ритъм, но успяхме да коменсираме с много желание. В по-голямата част от времето имаше концентрация, играхме отборно, проявихме характер в нужните моменти. Естествено, не може всичко да е перфектно, но Балкан е силен отбор. Играят корава защита и имат добри нападатели, тактически играят силно. Това е много важна победа за нас.

Щастлив съм също, че атмосферата в залата беше много хубава. Така трябва да е един празник за баскетбола и един финал, който е супер и за лигата. Това за нас е първата стъпка и оттук нататък ще става все по-трудно.

Барет Бенсън се включи много солидно. Това е една от нашите силни черти като отбор - че има взаимозаменяемост и всички момчета се подкрепят. Веднъж един ще играе 30 минути, другият 11, а след това ще е обратното. В тази част от сезона не е важно кой как играе индивидуално, а отборната игра. Всеки трябва да жертва малко от своята игра в името на отбора. Днес до голяма степен се получи.

Имаме резерв в играта и можем да се представим по-добре. Направихме грешки в защита, които трябва да поправим. Ще гледаме внимателно видеото и ще си направим своите анализи. Смятам, че във втория мач ще бъдем по-добри”, сподели Удо.