Светкавица повали Устрем (Дончево)

Светкавица (Търговище) надви с 2:0 като гост Устрем (Дончево). Двубоят е от 25-ия кръг на Североизточната Трета лига. Стана здрава, оспорвана битка. През първото полувреме, на моменти домакините имаха превес. В 20-ата минута обаче Румен Николов разтресе гредата на вратата им.

Устрем (Дончево) иска да продължи добрата серия

Отговорът беше мигновен – след секунди същото стори Преслав Пасев. След още 120 секунди топката спря в мрежата зад Иван Ангелов. Там я насочи Любомир Михалев с глава след центриране отляво. Нов малшанс за Устрем в 30-ата минута, когато Пламен Шестаков също уцели гредата. Изключително важен момент имаше в 36-ата минута, когато Роберто Марков изравни резултата, но рефера не зачете попадението, отсъждайки засада. След почивката на моменти търговищкия тим вземаше превес. Съперникът им обаче също създаваше критични моменти пред Костадин Белинов Иванов. Повратният момент беше в 75-ата минута, когато Румен Николов се измъкна зад защитата,

Светкавица иска да завърши сезона с победа

финтира Иван Ангелов и реализира второто попадение за гостите. Съотборниците му Николай Красимиров Илиев и влезлия като резерва Костадин Хараламбиев Иванов също имаха шанс да реализират. Накрая Владислав Мирчев пропусна да изравни, стреляйки в търговищкия вратар.