Всичко приключи за Царско село! Хикс с Локо (Сф) прати "царете" във Втора лига

Царско село отпадна от efbet Лига! Отборът от покрайнините на София стигна до равенство 1:1 с Локомотив (София) в последния кръг на първенството. Това обаче не бе достатъчно тимът да се добере до бараж за оставане в елита, тъй като в другия мач Ботев (Враца) победи Пирин. Така “царете” догодина ще се подвизават във втория ешелон на българския футбол. Фране Чиряк даде аванс на гостите в 26-ата минута, а Андрей Йорданов изравни петнайсетина минути преди края (73’). На полувремето пък се разви интересна ситуация, когато футболистите на Локомотив стигнаха до физическа саморазправа на път към съблекалните.

“Царете” от своя страна получиха правото да изпълнят две дузпи, но и при двете вратарят Дамян Дамянов улови. Истински панаир обаче се разигра при втората, когато Юсуфа Яфа и Мартин Кавдански се скараха кой да изпълнява, а собственикът Стойне Манолов нахлу на терена, за да заповяда на Яфа да предостъпи на капитана. В крайна сметка Кавдански изпълни, но изпусна и не успя да донесе победата на своя тим. При цялата ситуация червени картони получиха човек от щаба на Царско село и Седрик Коломбо, който бе вече на резервната скамейка. Яфа пък директно си съблече фланелката и напусна терена още преди удара на Кавдански.

Невиждан панаир в Царско село! Стойне Манолов нахлу на терена и налетя на бой на свой футболист

Двубоят започна равностойно през първите минути, но все пак домакините се задържаха една идея повече в половината на своя съперник. Още в началните минути Дамян Дамянов трябваше да излиза, за да улови една опасна топка. В 7-ата минута Венци Христов опита късмета си от пряк свободен удар, но крайно неточно.

17 Царско село - Локомотив (София)

Впоследствие гостите от “Надежда” също оказаха натиск. В 16-ата минута Пинсон стреля от малък ъгъл, но неточно. 10 минути по-късно обаче падне и първия гол в срещата. Локомотив (София) получи правото да изпълни пряк свободен удар от изключтелно малък ъгъл малко пред флагчето за изпълнение на корнер. Зад топката застана Френ Чиряк, който стреля директно и прекара кълбото между ръцете на Ндиайе - 1:0.

“Царете” се втурнаха веднага в търсене на изравнително попадение, като то можеше да падне в ответната атака. Седрик Коломбо центрира отдясно, а Селсо Рапосо засече опасно към своята врата и можеше да си вкара автогол. Дамянов убаче успя да избие с една ръка.

10 минути преди края на полувремето Венци Христов изпълни пряк свободен удар, а кълбото се отклони от ръката на Валентин Николов, който бе част от стената. Първоначално реферът Валентин Железов посочи бялата точка, но след намеса на ВАР решението бе отменено.

Секунди преди края на първата част Железов посочи за втори път бялата точка за “царете”. При един от пробивите на Лукас Мартинс Селсо Рапосо му скочи с двата крака отзад, в опит да му отнеме топката, но така и не успя да я докосне, като събори футболиста на Царско село на земята. Венци Христов застана зад топката, но за негово нещастие Дамян Дамянов усети ъгъла и улови топката, като остави резултата непроменен.

На полувремето обаче се стигна до напрежение в отбора на Локомотив (София). Още при дузпата за Царско село Илия Димитров се скарал на Селсо Рапосо и го обвинил, че играе против отбора на “железничарите” и поискал Иван Колев да го смени, предаде репортер на Sportal.bg. Това довело до напрежение в гостуващия отбор, а когато се отправяли към съблекалните, част от футболистите на отбора от "Надежда" влезли във физическа саморазправа и се сдърпали.

В началото на втората част домакините отново започнаха по-активно и атакуваха повече. В 57-ата минута Мартин Кавдански стреля с глава след корнер, но в аут. Малко по-късно Давиде Вутурини получи отляво, навлезе към средата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, но отново неточно.

В 73-ата минута Венци Христов центрира от пряк свободен и намери свободния Андрей Йорданов. Влезлият като резерва футболист успя да засече и вкара за 1:1.

Няколко секунди преди края Фелипе Ронкети навлезе в наказателното поле, но бе спънат от Вържил Пинсон. Така за трети път в срещата бе посочена бялата точка в полза на Царско село. Юсуфа Яфа грабна кълбото и си го приготви за изпълнение, но Мартин Кавдански искаше да изпълни. Двамата футболисти стигнаха до саморазправа, което доведе до това собственикът Стойне Манолов да нахлува на терена, за да заповяда на Яфа да предостъпи на своя капитан. В крайна сметка защитникът изпусна, а гамбиецът директно напусна терена, като след това и му ръкопляска подигравателно.

В крайното класиране Локомотив (София) остава на 11-ото място с 34 точки, а Царско село остава на последната позиция с 26 пункта.

ЦАРСКО СЕЛО 1:1 ЛОКОМОТИВ
0:1 Фран Чиряк (26)
1:1 Андрей Йорданов (73)

Стартови състави:

Царско село: 22. Хадим Ндиайе, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 66. Давиде Витурини, 91. Венцислав Христов

Локомотив: 1. Дамян Дамянов, 26. Красимир Милошев, 5. Георгиос Катсикас, 15. Лука Иванов, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Роча, 44. Божидар Кацаров, 25. Фране Чиряк, 9. Илия Димитров, 10. Валентин Николов, 22. Вържил Пинсон

Снимки: Борислав Трошев