Рядко виждано: Двоен шпалир на Реал Мадрид - Бетис (видео)

Реал Мадрид и Бетис си направиха взаимно шпалир преди началото на мача помежду си от последния кръг на Ла Лига. Двубоят между новия шампион на Испания и носителя на Купата на краля в петък вечерта завърши без голове - 0:0. Преди да започне срещата домакините от испанската столица посрещнаха севилци подобаващо - като им направиха коридор към терена и ги аплодираха. Гостите пък веднага върнаха жеста и сториха същото.

Подобно нещо не се бе случвало в испанския футбол от 2006 година, когато двоен шпалир си направиха Барселона и Севиля. Тогава каталунците бяха спечелили Ла Лига, а андалусийци триумфираха в турнира Лига Европа.

Бетис спечели Купата на Испания

Бетис миналия месец спечели третата в историята си Купа на краля и първа от 2005 година. На финала севилци излъгаха след дузпи Валенсия. Реал Мадрид пък завоюва 4 кръга преди края 35-тата си шампионска титла, а в края на месеца излиза и на финала на Шампионската лига срещу Ливърпул.

Колаж: Sportbible.com