На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Страхил Попов и Еюпспор са на бараж за влизане в елита

Страхил Попов влезе като резерва за Еюпспор при домакинската победа над Коджаелиспор с 2:1. Бившият български национал се появи на терена в 32-ата минута на мястото на Дженк Алкълъч. По това време отборът на Попов вече водеше с 2:0 след голове на Херсон Родригес (8', 14'). През втората част гостите стигнаха само до почетно попадение, дело на Илиаз Явуз от дузпа в 61-ата минута.

Еюпспор прекъсна серия от 5 мача без победа и ще завърши редовния сезон на 6-о място. Тимът има още един двубой - гостуване на отдавна изпадналия Балъкесирспор, след което ще играе в плейофите за влизане в елита на турския футбол.

Загубата днес беше фатална за Коджаелиспор, който загуби шансове да оцелее в Първа лига. Отборът от Коджаели се намира на 17-ото място с 41 точки, колкото има и Бурсаспор. Освен тези два тима, в третото ниво изпадат Менеменспор и Балъкесирспор.

Директна промоция за Суперлигата на Турция спечелиха Умраниеспор и Анкарагюджю. В плейофите ще участват Бандърламспор, Истанбулспор, Ерзурум ББ и Еюпспор.