Отборът на Страхил Попов загуби от пряк конкурент

Еюпспор допусна втора поредна загуба в турската Първа лига и няма победа в последните си 4 мача, но все още се намира в зоната на плейофите за изкачване в елита. Бившият български национал Страхил Попов беше титуляр при поражението с 1:2 у дома от Истанбулспор и и остана на терена през всичките 90 минути.

Всичко най-интересно в мача се случи в последните десетина минути. Еюпспор поведе с гол на Па Диба (81'), но гостите изравниха чрез Майкъл Олого (88'), а в добавеното време стигнаха до пълен обрат благодарение на точен изстрел на Мехмет Йешил, въпреки че вече бяха останали с човек по-малко заради червения картон на Муамер Сарикая.

Три кръга преди края на редовния сезон водачи в класирането и сигурни участници в Сюпер лиг от следващата кампания са Анкарагюдю и Умраниеспор. От трето до шесто място са Истанбулспор, Ерзурум ББ, Бандърмаспор и Еюпспор. Тимът на Страхил Попов има лесна програма  и едва ли ще изпадне от топ 6.