РБ (Лайпциг) взе точка след гол в последната минута и ще ирае ШЛ догодина

РБ (Лайпциг) достигна до изключително трудно равенство 1:1, но то бе достатъчно за класирането на тима в Шампионска лига в последния кръг на Бундеслигата. В герой за домакините се превърна Вили Орбан, който отбеляза в последната минута, след като Яси Сера бе открил резултата в полза на домакините в 70-ата минута.

Играчите на Доменико Тедеско започнаха доста активно и създаваха впечатление, че могат да отбележат в почти всяка атака. Първото отлично положение за гол дойде на сметката на гостите в 13-ата минута, когато Кристофър Нкунку се справи отлично с бранител и се озова очи в очи с вратаря, но топката му избяга доста встрани и в крайна сметка той стреля в гредата. Френското острие отправи опасен удар и в 34-ата минута, но Щефан Ортега се справи отлично и спаси.

Темпото на игра спадна през втората част, а положенията пред двамата вратари не бяха особено много. Арминия все пак откри резултата в 70-ата минута, когато добро двойно подаване на дясното крило в крайна сметка изведе Яни Сера в отлична позиция в наказателното поле и той с хубав изстрел я прати в мрежата на Гулачи за 1:0. Страхотната драма настъпи в добавеното време, когато Вили Орбан се извиси над отбраната на домакините след нарушение и прати топката в мрежата за 1:1, което се оказа напълно достатъчно за Лайпциг да достигне до последното място даващо право на участие в Шампионската лига. По-малко от минута след това съдията даде последния съдийски сигнал и по този начин ознаменанува края на авантюрата на Арминия в Бундеслигата и те от следващата година отново ще се състезават във второто ниво на немския футбол. РБ Лайпциг продължава да има шанс и за трофей в края на сезона, след като ще се изправи във финала за Купата на Германия срещу Фрайбург.

Снимки: Gettyimages