Наско Илиев и Асколи се простиха с мечтата за Серия "А"

Беневенто победи с 1:0 като гост Асколи в четвъртфинален плейоф в Серия "Б". Българският национал Атанас Илиев остана на пейката за домакините, които и през следващия сезон ще се подвизават във второто ниво на италианския футбол.

В герой за Беневенто се превърна Джанлука Лападула. 32-годишният бивш нападател на Милан, Дженоа и Лече донесе победата на тима си с гол в 38-ата минута. Атаката на гостите се разви по левия фланг, а Лападула засече с глава мекото центриране на Едоардо Машанджело и не даде възможност за реакция на стража Никола Леали.

Това беше и единственият точен удар на Беневенто за целия мач. Асколи стреля цели 19 пъти към вратата, пазена от Алберто Палеари, но така и не стигна до попадение. Домакините имаха сериозно надмощие и в двете полувремена, но в крайна сметка загубиха, а ветеранът Федерико Дионизи се изнерви и получи червен картон в последните секунди.

В следващия кръг от плейофите Беневенто ще се изправи срещу Пиза, който завърши на трето място в редовния сезон. Монца на Валентин Илиев пък чака победителя от двойката Бреша - Перуджа