Божиков пропусна втори пореден мач на Слован

Българският национал Васил Божиков не игра за Слован при победата с 3:0 над Серед в предпоследния кръг от сезона в Словакия. Тимът на родния защитник отдавна си осигури титлата и старши треньорът Владимир Вайс даде почивка на част от основните футболисти, но и без тях Слован лесно стигна до трите точки.

Резултата откри Тигран Барсегян в 34-ата минута, а отново той беше точен в 65-ата и удвои преднината на гостите. В 78-ата минута резервата Самуел Мраз заби трети гол за тима от Братислава

Слован има в актива си 73 точки - с цели 16 повече от Ружомберок и Спартак (Търнава), които се борят за второто място. Последният мач на Божиков и компания ще е гостуване на Жилина

Преди седмица българинът остана резерва във финала за Купата на Словакия срещу Спартак, загубен с 1:2 след продължения.