Динамо (З) е на една победа от титлата, Хайдук разгроми Риека

В неделя се изиграха две големи дербита в Хърватия. Шампионът Динамо (Загреб) разгроми с 3:0 Осиек, а Хайдук (Сплит) се наложи със същия резултат при гостуването си на Риека. По този начин тимът на Валдас Дамбраускас се утвърди на второто място в класирането, като изостава на 4 точки от Динамо. Осиек и Риека вече са аут от битката за титлата.

На "Максимир" Динамо направи един от най-силните си двубои през сезона. Милан Оршич откри резултата в 34-ата минута след пас на Бруно Петкович, а в 44-ата Евгений Чеберко от гостите получи червен картон и допълнително улесни задачата на "модрите". Голове на Дарио Шпикич в 60-ата минута и Лука Менало в 81-ата осигуриха убедителния успех на Динамо, който може да ликува като шампион още следващата седмица, ако спечели визитата си на Шибеник

Хайдук затвърди възхода си под ръководството на Дамбраускас с впечатляваща победа над Риека. "Белите" спечелиха четвърти пореден мач на "Руйевица" и дръпнаха с цели 8 точки пред отбора на Горан Томич. Всички голове паднаха още до почивката. Марко Ливая откри от дузпа в 13-ата минута, а в 27-ата удвои преднината на Хайдук с 25-ия си гол през кампанията. В 41-ата минута Дино Миканович довърши Риека, а в началото на второто полувреме звездата на домакините Йосип Дърмич беше изгонен с директен червен картон.

Риека остана на 4-о място в класирането с 61 точки, а третият Осиек има 65. Риека и Хайдук ще се срещнат и във финала за Купата на Хърватия на 26 май.

Снимки: CROPIX