Оренбург със Стаматов ликува в дербито на върха

Оренбург още веднъж доказа, че е най-силният отбор във ФНЛ - второто ниво на футбола в Русия. С Матео Стаматов сред титулярите тимът на Марсел Лика се наложи с 1:0 над основния си конкурент Торпедо (Москва) и вече има аванс от 8 точки на върха в класирането. Българският защитник игра до 63-ата минута, когато бе заменен от Кирил Печенин.

Първото полувреме беше равностойно, но в края му Иван Енин от Торпедо получи червен картон и това рязко наклони везните в полза на домакините. Те бързо се възползваха и в 49-ата минута стигнаха до гол, дело на Владимир Обухов. В оставащото време Оренбург пропусна да направи победата си по-изразителна.

В предишния кръг Стаматов и компания бяха разгромени с 2:5 от втория състав на Краснодар, но успехът срещу Торпедо означава, че завръщането в Премиер лигата може да стане факт далеч преди края на сезона. Торпедо запази второто си място, но само с точка аванс пред Факел (Воронеж). Четвърти, но с мач повече е Алания (Владикавказ).

Снимка: fcorenburg.ru