Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Победа за Жалгирис, но без Гамаков

Жалгирис записа победа с 3:1 над Невежис в гостуването си от 32-ия кръг на първенството на Литва. Българският халф Милен Гамаков обаче не бе в групата на гостите за този двубой.

Победата на Желгирис дойде с попадения на Франсис Киереме в 23-ата, Йосип Тадич в 51-ата и Юго Видемон в 86-ата минута. За домакините точен бе Аретас Гегжна в 80-ата минута.

Това бе важен успех за Жалгирис в битката за титлата, като тимът вече има 62 точки и стопи изоставането си от лидера Судува само на 1 точка. Невежис остава на дъното с все по-илюзорни шансове за оставане в елита и само 10 спечелени точки.