Рейнджърс отложи празненствата на Селтик, но нямаше късмет да направи финала на сезона по-интересен

Селтик запази преднината си от шест точки пред Рейнджърс, след като двата отбора направиха 1:1 на „Селтик Парк“ в поредното издание на „Олд Фърм Дерби“ в Шотландия. Жота изведе домакините напред в 21-вата минута, но след почивката „сините“ бяха по-добрият отбор и изравниха чрез Фешън Сакала (67'). До края Рейнджърс дори можеше да направи пълен обрат и да съживи интригата за първото място, но Джо Харт направи страхотно двойно спасяване, а нов удар на Сакала срещна гредата. Така разликата от шест точки се запази, като до края на сезона остават три кръга. Селтик обаче е с още една крачка по-близо до 52-рата си титла.

Анге Постетоглу заложи на същия състав от двубоя с Рос Каунти преди седмица. Джовани ван Бронкхорст бе направил три промени от първия полуфинал в Лига Европа с РБ Лайпциг. Стивън Дейвис, Скот Арфийлд и Фешън Сакала започнаха вместо Джак, Камара и Райт.

Жота даде аванс на по-свежия отбор на Селтик в 21-вата минута. Даизен Маеда проби отляво в наказателното поле, след което върна към португалеца, който изпревари Баришич и засече топката, пращайки я във вратата на Макгрегър. При този резултат „детелините“ вече държаха титлата в ръцете си, тъй като имаха преднина от девет точки и внушително предимството по отношение на головата разлика. До почивката Маеда и Жота пропуснаха добри възможности да направят преднината на Селтик по-изразителна.

В 55-ата минута отново Маеда бе на сантиметри от това да удвои. Рейнджърс обаче хвърли повече сили в атака и в 67-ата минута Сакала получи извеждащо подаване от Райън Кен, след което изравни резултата с хубав удар в близкия на Джо Харт ъгъл. Няколко минути след това Сакала можеше да направи и пълен обрат, но ударът му с глава премина над напречната греда. Шест минути преди края именно Харт лиши Рейджърс от втори гол след страхотно двойно спасяване. Англичанинът първо изби удар на Арфийлд, след което отрази и добавката на Джак. В 86-ата минута и късметът покри домакините, след като изстрел на Сакала срещна гредата.

За Селтик това бе 29-и пореден мач без загуба в първенството.

Снимки: Gettyimages