Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Лион съсипа Марсилия насред "Велодром"

Лион разгроми с 3:0 Марсилия в дербито от 35-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" не бяха впечатляващи, но се възползваха от грешките на съперника и вкараха три безответни гола през второто полувреме. Техни автори станаха Кастело Лукеба (55'), Муса Дембеле (76') и Карл Токо-Екамби (88').

Наставникът на ОМ Хорхе Сампаоли даде почивка на част от титулярите, за да са свежи за реванша от полуфиналите в Лигата на конференциите срещу Фейенорд. През първата част Марсилия имаше няколко възможности да поведе, но след почивката домакините се умориха и допуснаха тежко поражение, което ги остави само на 3 точки пред Рен и Монако в спора за второто място.

Аркадиуш Милик беше най-близо до гола за Марсилия, но не успя да засече топката пред опразнената врата. Гостите излязоха напред в 55-ата минута, когато поредица от рикошети позволиха на Лукеба да добута топката зад голлинията, въпреки отчаяната намеса на Пау Лопес. Двайсетина минути по-късно Мало Густо центрира към Муса Дембеле и той с глава удвои аванса на Лион.

Всичко в двубоя приключи с гол на Токо-Екамби след красива атака на гостите по десния фланг. Резервата Тете намери на далечната греда непокрития Токо-Екамби и камерунецът не сбърка.

Лион вкара общо 8 гола в последните си два мача и излезе на 7-о място в класирането. Марсилия има две поредни гостувания след реванша с Фейенорд, като едно от тях е на Рен.