Марсилия стигна до късен успех над Реймс

Отборът на Марсилия стигна до късен успех над Реймс в двубой от 34-ия кръг на френската Лига 1. С успеха Марсилия се утвърди на второто място във временното класиране с актив от 65 точки, докато Реймс е 13-и с 40.

Лидер и вече шампион е отборът на Пари Сен Жермен, който е недостижим на върха със 78. Марсилия има шест точки аванс пред третия и четвъртия Рен и Монако

Отборът на Реймс оказа огромна съпротива на гостите, като отбраната му оставаше непреодолима за Марсилия. Гостите владееха повече топката, но играчите на Реймс се бяха подредили добре в защита и не позволяваха да се стига до опасни ситуации пред вратата на Предраг Райкович.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Жерсон успя да се разпише за 1:0 и да донесе успеха за своя тим.

Героят за Марсилия се появи като резерва през второто полувреме заедно с Димитри Пайе, който се оказа с решаващ принос за победното попадение, което приближи тима му до директно класиране в групите на Шампионската лига през новия сезон.