Мариян Огнянов осигури още три точки за Спартак (Плевен)

Спартак (Плевен) спечели с 2:0 в град Левски срещу едноименния тим и затвърди лидерската си позиция. Двубоят е от 28-ия кръг на Северозападната Трета лига. Негов герой стана Мариян Огнянов. Той вкара головете, пропусна да реализира още, като веднъж и дузпа.

Спартак (Плевен) очаква тежък мач в град Левски

Домакините пък изиграха последните двадесетина минути без лидера си Ивайло Раденцов, който беше отстранен с червен картон. Гостите контролираха събитията на терена. В 21-ата минута Огнянов откри резултата от фаул. След четвърт час състезател на Левски игра с ръка. Съдията отсъди дузпа, Огнянов изпълни, но Васил Тодоров спаси. Нападателят се реабилитира секунди преди почивката, когато реализира с глава след центриране на Кристиян Иванов.

Ивайло Раденцов: Мястото на Спартак (Плевен) е в професионалния футбол

В 70-ата минута Раденцов получи жълт картон за нарушение. Той отправи реплика към рефера, който го отстрани с червен картон. Малко след това Огнянов се измъкна очи в очи с вратаря, но стреля в аут. При друга ситуация отправи удар с глава, но левскарския страж спаси. В 85-ата минута настана суматоха пред плевенската врата и влезлия като резерва Цветелин Иванов изби топката.

Стартови състави:

Левски: 1. Васил Тодоров, 17. Цветослав Игнатов, 21. Веселин Митев, 6. Любомир Борисов, 11. Джанко Танев, 15. Тихомир Тодоров, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 10. Траян Димитров, 4. Антонио Иванджиков, 7. Леон Илиев, 22. Венцислав Миленов.