Доставчикът на гуми във Формула 1 Пирели прогнозира само по едно спиране в бокса за пилотите в Гран При на Емилия-Романя днес на пистата „Имола”. Дългата алея пред боксовете и по-малкото възможности за изпреварване намаляват стратегическите възможности пред отборите да търсят по-агресивна стратегия с две смени на гуми.
Но днес прогнозата за времето предвижда превалявания в следобедните часове, затова от Пирели уточниха, че очакванията за един бокс са валидни ако трасето остане сухо от старта до финала.
,fit(478:270))
Ще стигне ли Верстапен до перфектен уикенд на „Имола“?
На „Имола” пилотите губят най-много време за смяна на гуми – ако механиците не се забавят загубеното време варира между 28 и 30 секунди.
,fit(478:270))
Перфектен Верстапен разочарова тифозите и в спринта на „Имола“
От началото на уикенда най-бързата обиколка с меките сликове е на Макс Верстапен – 1:18.793 минути. Със средно твърдите на-бърз беше съотборникът му в Ред Бул Серхио Перес с 1:19.538 минути. А с твърдите най-бързата обиколка завъртя Себастиан Фетел с Астън Мартин – 1:21.220 минути.