Гигант (Съединение) изригна срещу съдийството

От Гигант (Съединение) изразиха бурното си недоволство от работата на съдиите. Реакцията на клуба е факт, часове след вчерашната загуба с 0:1 като гост на Асеновец (Асеновград). Двубоят е от 28-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Старши треньора Георги Мечечиев каза пред Sportal.bg с какво е ощетен водения от него Гигант:

„Ако председателят на Съдийската комисия към Зонални съвет на БФС – Пловдив г-н Атанас Бозев има някакво негативно отношение към Гигант (Съединение), не е проблем нашия отбор да загуби всичките си оставащи мачове до края на първенството. Не е нормално обаче в три поредни срещи груби грешки на съдиите да са все във вреда на нашия отбор. В двубоя с Черноморец (Бургас) съдиите ни ощетиха брутално, а върха на гаврата беше червен картон на наш състезател в 40-ата минута. Срещу Левски (Карлово) дори беше комично – футболист на съперника си вкара автогол в 86-ата минута, но съдията не го зачете, а маркира засада. Още по-нагло беше вчера в Асеновград.

Бурно недоволство на Гигант след загуба с дузпа в 95-ата минута

Наши футболисти получиха на два пъти удари от съперник без топка, но вместо червени картони, рефера вдигна общо един жълт картон. Съдията обаче явно прецени, че малтретирането на момчетата ни не е достатъчно и „определи“ победителя в срещата с отсъждане на дузпа в 95-ата минута, която само той видя. Нямам нищо против изброените отбори или който и да било от съперниците ни в първенството. Г-н Бозев обаче явно не може да подбере точните съдии, който да си свършат както трябва работата, а с това да помогнат на футболистите на терена да излъчат победителя, чрез спортно-техническите си качества. Няма как да изграждаме млади футболисти в тази група с това мислене на шефа на съдиите“, коментира Мечечиев.