Тулуза е на една победа от голямата цел

Сошо и Тулуза направиха 1:1 в среща от 34-ия кръг на френската Лига 2. При победа и грешна стъпка на третия в класирането Оксер, Тулуза щеше още днес да си осигури промоция за елита. Сега тимът се нуждае от успех в домакинството си на Ниор през уикенда, за да ликува предсрочно.

Сошо, който е сред претендентите за третото място, даващо право на бараж, поведе още в 6-ата минута. Точен беше Расул Ндиайе. Тулуза отговори с попадение на Антонио Руо в 50-ата минута. Титуляр за гостите беше бившият халф на Левски Стайн Спиерингс.

В класирането Тулуза има преднина от 6 точки пред втория Аячо, а на трето място е Оксер, който днес надви с 2:1 Дижон. Париж ФК и Сошо са другите два отбора с шансове за топ 3. В зоната на изпадащите се намират Кювили, Дюнкерк и Нанси.