Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Локо (ГО) и Янтра (ПТ) вкараха пет гола

Локомотив спечели с 3:2 в Горна Оряховица срещу Янтра (Полски Тръмбеш). Двубоят е от 26-ия кръг на Северозападна Трета лига. Стана изключително оспорвана битка, като победата прилягаше еднакво и на двата отбора. Бързо изпълнен фаул в 5-ата минута хвана неподготвена „железничарската“ защита, Любомир Генчев и Калоян Илиев разиграха, последва пас и Тони Маречков вкара топката в мрежата на домакините. Локомотивци действаха припряно. В 29-ата минута обаче Стефан Неделчев събра около себе си цялата отбрана на съперника и … изравни.

В Локо (ГО) очакват труден мач срещу Янтра (ПТ)

В самия край на полувремето Любомир Генчев вкара от фаул и Янтра пак поведе. Същото стори в началото на втората част влезлия като резерва Красимир Гавазов и равенството отново беше възстановено. Скоро съдията отсъди фаул, защитниците от Полски Тръмбеш още се суетяха, когато противника изпълни и Димитър Байдаков с глава направи обрат в резултата. Последва равновесие на терена. В последните десетина минути гостите проведоха опасни атаки и като по чудо Красен Славчев, Маречков и Генчев не изравниха.