Интер си свърши работата срещу Верона и се доближи на точка от Милан

Отборът на Интер постигна домакински успех с 2:0 над Верона в двубой от 32-ия кръг на Серия "А". Николо Барела (22') и Един Джеко (30') вкараха попаденията. С тази победа “нерадзурите” се доближиха само на точка от градския си съперник Милан, който е лидер в класирането.

Симоне Индзаги предприе три промени в своя състав след победата с 1:0 в дербито с Ювентус. Две от тях бяха в защита, след като Стефан де Фрай се завърна като титуляр, а Федерико Димарко получи шанс за изява. Последната промяна беше в атака, като наказанието на Лаутаро Мартинес даде възмжност на Хоакин Корея да си партнира с Джеко. Гостите бяха подредени в 3-4-2-1 с Джовани Симеоне като централен нападател, а Джанлука Капрари и Даниел Беса му помагаха от по-задни позиции.

В четвъртата минута Димарко направи рейд от центъра, но защитник блокира удара му за корнер. При последвалото му изпълнение Милан Шкриняр с глава прати топката над вратата. В осмата минута Дензъл Дъмфрис стреля от малък ъгъл, но Лоренцо Монтипо изби топката в корнер. В 18-ата минута Иван Перишич отправи опасен шут от границата на наказателното поле, но вратарят успя да го отрази. В 22-ата минута Беса загуби топката, което позволи на Перишич да направи пробив. Хърватинът след това центрира и топката стигна до Барела, който с воле откри резултата.

В 25-ата минута Корея стреля от добра позиция, но Монтипо спаси удара му. В 29-ата минута вратарят се справи и с изстрел на Джеко. Минута по-късно при центриране от корнер Перишич с глава отклони топката към босненеца, който отблизо добута топката в мрежата за 2:0. В 35-ата минута Симеоне получи чудесна възможност да намали изоставането на гостите, но Самир Ханданович съумя да избие неговия шут. В оставащото време до почивката Джеко направи два пропуска.

В 49-ата минута Дъмфрис направи пробив и опита шут, който обаче мина покрай вратата. Пет минути по-късно Федерико Чечерини стреля от добра позиция, но го направи неточно. В 61-ата минута Симеоне пробва далечен шут, с който Ханданович се справи. Малко след това резервата Кевин Лазаня също стреля от разстояние, но не намери целта. В 68-ата минута Хакан Чалханоолу нанесе шут от дистанция, който профуча покрай вратата.

Пет минути след това "нерадзурите" организираха чудесна атака, при която резервата Данило Д'Амброзио стреля, но Монтипо изби топката в близката греда. В 78-ата минута Перишич намери с центриране Джеко, чийто удар с глава беше прекалено неточен. В 83-ата минута Иван Илич стреля опасно, но стигна само до корнер заради рикошет. Това беше и последното по-интересно положение в мача.

Така Интер се изкачи на втората позиция в класирането с актив от 66 точки, колкото има и третият Наполи, който в неделя играе с Фиорентина. Също така “Змията” съкрати изоставането си от лидера Милан на само една точка преди неделния двубой на “росонерите” с Торино. Освен това “нерадзурите” трябва да изиграят отложения си мач с Болоня в края на месеца. Верона пък си остана на деветото място с 45 спечелени пункта.

ИНТЕР - ВЕРОНА 2:0

1:0 Барела (22')

2:0 Джеко (30')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Димарко, Дъмфрис, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Корея, Джеко

Верона: Монтипо, Касале, Гюнтер, Чечерини, Фараони, Тамезе, Илич, Лазович, Беса, Капрари, Симеоне

Снимки: Gettyimages