Вихър с категоричен успех срещу дубъла на Ботев (Враца)

Вихър (Славяново) се наложи с 3:0 у дома над втория отбор на Ботев (Враца). Двубоят е от 25-ия кръг на Северозападна Трета лига. Заслужен успех за селекцията на домакините с оглед случилото се през 90-те минути. По-добре обаче започнаха младите врачани. Георги Найденов, Пламен Спасов и Христиан Петков се разминаха по веднъж с гола в началния половин час. Само секунди след него, топката се укроти в мрежата зад Любомир Василев. Благовест Ленков надбяга бранителите на Ботев, пусна топката покрай вратаря за да преодолее и него. Василев обаче отклони кълбото, но в краката на Янислав Иванов, който го насочи във вратата – 1:0. Скоро вихърци изпълниха корнер и Жулиен Бенков удвои с глава в 39-ата минута. Влезлият като резерва Кристиян Тафраджийски направи победата класическа в 78-ата минута, възползвайки се от пас на Ленков. Последният, Бенков и капитана Цветан Петров можеха да вкарат още.