Гол в края спаси Беласица от загуба в Етрополе

Чавдар (Етрополе) и Беласица не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в дербито от 28-ия кръг на Югозападната Трета лига. Николай Иванов вкара в края на първото полувреме за домакините (45’), а минути преди последния съдийски сигнал на срещата Атанас Димитров изравни и донесе точка на тима от Петрич (87’). Двата тима си размениха по едно полувреме, като през първата част Чавдар беше по-активен, докато през второто полувреме Бела натискаше повече и търсеше изравнителното попадение. Интересно бе, че главният съдия на срещата беше Георги Димитров, който вчера свирише дербито между Локо (Пд) и ЦСКА - София. Двубоят се излъчи на живо по Sportal.bg и Sportal TV

Двата отбора започнаха на по-ниски обороти срещата, като битката в средата на терена преобладаваше и нямаше особено много положения до 15-ата минута. В 16-ата Гущеров стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря. 3 минути по-късно от сходна позиция отново нападателят на Чавдар опита късмета си от фаул, като този път топката премина на сантиметри от страничния стълб.

17 Чавдар (Етрополе) - Беласица

В следващите няколко минути играта се развиваше предимно в половината на домакините, но така и не се стигна до нещо сериозно. В 29-ата минута Николай Маринов от домакините направи хубав пробив, но ударът му бе крайно неточен. В 37-ата минута Патрик Попов опита шут от малък ъгъл, но без успех.

В 42-ата минута дойде и най-чистото положение в мача. От границата на наказателното поле Николай Ботев центрира меко към открилия се Николай Иванов, но капитанът на Чавдар не успя да нанесе точен изстрел от близко разстояние.

3 минути по-късно, в самия край на първата част, домакините успяха да стигнат до попадение. Ботев изпрати дълга топка напред, която не изглеждаше въобще опасна за защитата на Бела. Валентин Костов обаче игра с глава с цел да подаде на вратаря, но Николай Иванов дебнеше и успя да стигне първи до кълбото, като излезе сам срещу стража на гостите. С хубав прехвърлящ удар капитанът завърши положението и даде аванс на своя тим - 1:0.

През първите минути на втората част гостите определено бяха по-активни, като се опитваха да стигнат до равенство в двубоя. До 65-ата минута обаче то така и не дойде, като постепенно играта се изравни и атаките на Бела поутихнаха. Петричани продължиха все пак да бъдат по-опасни. В 85-ата минута Айвън Ангелов стреля, Пангев улови, но изпусна, което доведе до притеснение в наказателното поле на домакините.

2 минути по-късно гостите все пак изравниха. След изпълнене на пряк свободен удар топката бе центрирана в наказателното поле, където Валентин Костов подаде към Атанас Димитров, а той с глава стреля от близко разстояние. Защитник на Чавдар изчисти от голлинията, но все пак главният съдия посочи, че топката е влязла във вратата и така резултатът бе изравнен - 1:1.

При този резултат завърши срещата, като до края на двубоя повече интересни положения не се развиха.

С това равенство Беласица събират в актива си 66 точки и остават на първото място. Чавдар излизат на второто място с 60 пункта и изпреварват засега Балкан (Ботевград), които все още не са завършили своята среща.

ЧАВДАР 1:1 БЕЛАСИЦА
1:0 Николай Иванов (45)
1:1 Атанас Димитров (87)

Стартови състави:

Чавдар: 22. Димитър Пангев, 77. Георги Юруков, 6. Николай Стоилков, 3. Тони Стоичков, 99. Сотир Илиев, 5. Калоян Радков, 23. Виктор Зоров, 10. Николай Маринов, 9. Николай Ботев, 90. Андон Гущеров, 7. Николай Иванов

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 22. Валентин Костов, 13. Атанас Димитров, 11. Атанас Чепилов, 6. Симеон Бояджиев, 28. Айвън Ангелов, 17. Иван Вълчанов, 14. Йордан Тодоров, 10. Аспарух Смилков, 9. Патрик Попов

Снимки: Борислав Цветанов