Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Чавдар се измъкна в последните секунди срещу Гранит (Владая)

Гранит (Владая) и Чавдар (Етрополе) не се победиха и завършиха при резултат 1:1 в мач от 27-ия кръг на Югозападната Трета лига. Гостите бяха в серия от пет поредни победи, но попадение на Иван Зайков в 62-ата минута даде аванс на домакините. Чавдар също имаше своите възможности, но отменен гол на Тони Стоичков (45’) и греда на Никоай Маринов (74’) не донесоха нужния резултат за тима от Етрополе. Все пак в самия край на срещата Йоан Маринов успя да вкара и да оформи крайното 1:1 (92’). Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.

Двубоят започна без особено интересни положения, като гостите натискаха една идея повече своя противник. Андон Гущеров опита шут от пряк свободен удар, а в 11-ата минута Люцкан Люцканов засече от въздуха центриране, но крайно неточно. В 15-ата минута Димитър Петров стреля опасно, но Слави Петров спаси.

6 Гранит (Владая) - Чавдар (Етрополе) 1:1

Към средата на първата част силен дъжд и вятър се появиха на терена, което затрудни доста играчите. В 32-ата минута шут от дистанция постави вратаря на Гранит под напрежение, а малко по-късно Гущеров засече от въздуха, но кълбото мина на сантиметри от страничния стълб.

В последните секунди на първата част гостите от Етрополе стигнаха до попадение. След центриране от корнер топката стигна до Тони Стоичков, който от въздуха с крак я вкара за 1:0. Малко по-късно обаче съдията отмени гола заради нарушение в атака.

Оборотите в началото на второто полувреме също не бяха се вдигнали особено. В 58-ата минута Гущеров стреля добре от границата на наказателното поле, но Мартин Минев изби.

Така се стигна до 62-ата минута, когато домакините успяха да поведат. При една от атаките на Гранит топката бе центрирана отдясно към влезлият от резервната скамейка Иван Зайков. Централният нападател се извиси над всички и с глава от близка дистанция вкара за 1:0.

Чавдар веднага опита да отговори, като натисна своя съперник, но така и не стигаше до попадение. В 74-ата минута след една изчистена топка Николай Маринов опита хубав шут от границата на наказателното поле, но нацели гредата.

В заключителните секунди на срещата натискът на гостите даде резултат. След една от атаките на тима Йоан Маринов успя да шутира от близка дистанция и да вкара за 1:1.

С тази победа Гранит събира в актива си 34 точки и заема 9-ата позиция в класирането. Чавдар от своя страна става 59 пункта и остава втори зад Беласица.

ГРАНИТ 1:1 ЧАВДАР
1:0 Зайков (62)
1:1 Маринов (92)

Стартови състави:

Гранит: 1. Мартин Минев, 10. Даниел Димитров, 28. Бойко Иванов, 14. Виктор Георгиев, 7. Ивайло Стойков, 11. Люцкан Люцканов, 26. Боян Ефтимов, 6. Кристиян Фурнаджиев, 9. Димитър Петров, 15. Мариан Хаджиев, 27. Димитър Шаламанов

Чавдар: 1. Слави Петров, 28. Сибил Карагьозов, 6. Николай Стоилков, 3. Тони Стоичков, 99. Сотир Илиев, 5. Калоян Радков, 23. Виктор Зоров, 10. Николай Маринов, 90. Андон Гущеров, 9. Николай Ботев, 7. Николай Иванов

Снимки: Sportal.bg