Очакван успех за Локомотив (ГО)

Локомотив (Горна Оряховица) се наложи с 2:0 над гостуващия му Академик (Свищов) в среща от 24-ия кръг на Северозападна Трета лига. Заслужена победа за домакините, които можеха да бият и с повече. Герой за тях стана Кристиян Райчев, реализирал и двете попадения.

Локо (ГО) няма да подцени Академик (Свищов)

В 15-ата минута Димитър Байдаков и капитана Красимир Гавазов пресираха „студентите“ в тяхната половина, отнеха топката, подадоха я на Райчев и той опъна мрежата. Последните двама повториха същото четвърт час по-късно и резултата стана 2:0. Така се развиваха действията през целия двубой. „Студентите“ комбинираха, съперникът пресираше, отнемаше топката и провеждаше бърза атаки. При такива, пропуски направиха през първото полувреме два пъти Байдаков и веднъж Райчев. След почивката Байдаков пропусна още два пъти и веднъж Гавазов. Свищовският тим имаше едно чисто голово положение, но Иван Петров се справи. След като преди няколко дни, роденият през 2005 г. Кристиян Дечев дебютира в мъжкия футбол с гол за купата на Аматьорската футболна лига, днес записа първи минути и в първенството.