Четири минути не стигнаха на юношите за ценна точка срещу Португалия

Юношеският национален отбор на България до 17 години бе много близо до постигане на важна точка в Група “8” на елитните квалификации. Нашите момчета поведоха с 1:0 срещу Португалия, но в крайна сметка отстъпиха с 1:2 от домакина на турнира. Поражението дойде четири минути преди края на срещата, когато падна победното за съперника попадение.

В предишния си мач "лъвчетата" победиха Финландия с минималното 1:0, докато иберийците разгромиха Ейре с 4:1. По-рано днес пък финалндците се наложиха с 3:2 над островитяните.

Резултатът бе открит от България във втората минута на срещата. Тогава Роберто Райчев изведе Нгуен До по левия фланг, който без да се бави намери Борислав Маринов в малкото наказателното поле за 1:0.

Три минути по-късно португалците можеха да изравнят, след като рикошет в Маринов за малко не изненада Алекс Божев, но стражът внимаваше и изби.

Юношите до 17 на крачка от Европейско

В 25-ата минута Божев отново се намеси отлично, след като Иван Лима направи мощен пробив и преодоля двама българи. Ударът му също не бе лош, но вратарят ни се справи с плонж.

В 29-ата минута домакините изравниха. Усман Джалоу вкара след асистенция на Жоао Консейсао.

Малко преди края на първата част португалците удариха греда. Родриго Рибейро се оказа непокрит на задната греда, но не успя да намери рамката на вратата и стълбът спаси Божев.

През втората част португалците наложиха натиск, но защитата на нашите и най-вече вратарят Божев бяха на мястото си.

В крайна сметка обаче натискът на съперника даде резултат и четири минути преди последния съдийски сигнал Португалия стигна до успеха. При един далечен удар Божев отново бе на мястото си и изби, но притичалият първи до топката Густаво Варела довкара топката във вратата за 2:1.

Въпреки загубата младите лъвчета запазват реални шансове за класиране на финалите в Израел. За целта трябва да победят Ейре в последния си мач. Двубоят е на 29 март, като дори и равенството при определени обстоятелства може да се окаже достатъчно. За целта обаче Финалндия не трябва да побеждава Португалия. Към момента “мореплавателите” са лидер с шест точки, докато ние и финландците сме с по три точки. България обаче е с предимство, защото победи северняците в директния мач.

БЪЛГАРИЯ 1:2 ПОРТУГАЛИЯ
1:0 Маринов (2)
1:1 Джало (29)
1:2 Варела (86)

БЪЛГАРИЯ: 1. Алекс Божев, 2. Слави Чакъров, 15. Петър Господинов, 5. Росен Маринов, 4. Симеон Василев, 15. Нгуен До, 8. Антоан Стоянов, 20. Неджиб Хаджа, 10. Асен Митков, 9. Роберто Райчев, 11. Борислав Маринов

ПОРТУГАЛИЯ: 12. Диого Фернандеш, 2. Жоао Консейсао, 3. Луиш Гомеш, 14. Диого Монтейро, 13. Мартим Фернандеш, 16. Джало, 15. Рафаел Луиш, 8. Жоао Велозо, 19. Иван Лима, 7. Родриго Рибейро, 20. Жозе Родригеш