Червен картон в 15-ата минута не спря Марица да разгроми Марек

Марица спечели с 3:0 домакинството си на Марек в мач от 27-ия кръг на Втора лига. Пловдивчани останаха с човек по-малко още в 15-ата минута след червен картон на капитана Веселин Марчев. От края на първото полувреме и гостите доиграха срещата с 10 човека, тъй като съдията изгони Румен Гьонов.

Червеният картон за дупничани даде импулс на Марица, който след почивката отбеляза три безответни гола. Резултата откри Петър Атанасов в 55-ата минута, а 11 по-късно се разписа и Мариян Тонев. Крайното 3:0 оформи Сами Мехмедов, като последните два гола паднаха след асистенции на Димитър Аврамов.

С трите точки домакините се укрепиха в средата на класирането, а поражението изпрати Марек в зоната на изпадащите отбори.

МАРИЦА - МАРЕК 3:0

1:0 Петър Атанасов 55
2:0 Мариян Тонев 66
3:0 Сами Мехмедов 90